Codzienna dieta musi być bardzo przemyślana i odpowiednio dobrana. Liczą się tu nasze preferencje żywieniowe, ale nie tylko – ważne jest także dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, składników i witamin, których potrzebuje, by prawidłowo funkcjonować. Nie bez znaczenia jest tutaj nasz tryb życia – każdy wymaga odpowiedniej diety; istotne są także wszystkie alergie pokarmowe czy nietolerancje. Dlatego warto zaufać dietetykowi i dobrać z jego pomocą odpowiedni sposób żywienia. Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Konsultacje dietetyczne pomogą w doborze odpowiedniej diety, która sprawi, że poczujemy się lepiej i dostarczymy organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Podstawą naszego samopoczucia jest właśnie odżywianie, dlatego dietetyk pomoże ułożyć taki plan posiłków, który będzie korzystny dla organizmu. Zdrowa dieta nie musi kojarzyć się z odmawianiem sobie przyjemności, liczeniem kalorii, dokładnym ważeniem i brakiem apetytu na samą myśl o przygotowywaniu posiłku. Z pomocą specjalisty można tworzyć plan żywieniowy, który opiera się na ulubionych składnikach i tym, co nasz organizm najlepiej toleruje. Pamiętaj – każde ciało jest inne, warto go posłuchać, bo dobrze wie, czego potrzebuje, i często daje nam sygnały, których nie dostrzegamy. W Profidiet prowadzimy konsultacje dietetyczne w miastach Wrocław i Warszawa – zapraszamy na pierwsze spotkanie, podczas którego ustalimy cele i potrzeby w oparciu o stan zdrowia, badanie składu ciała, pomiary antropometryczne i indywidualne preferencje. Umów się na spotkanie i przekonaj się, że zdrowe odżywianie może być pasją oraz świetną zabawą!

Zdrowie to podstawa, dlatego zacznij od zdrowej diety!

Odpowiednia dieta jest szczególnie ważna nie tylko wtedy, gdy chcemy zrzucić kilka kilogramów i poprawić swoją sylwetkę. To przede wszystkim podstawa naszego zdrowia. Jeśli cierpimy na alergie pokarmowe, choroby takie jak cukrzyca czy insulinooporność, mamy problemy z metabolizmem, jelitami czy nadciśnieniem, bez racjonalnej i przemyślanej diety nie tylko będziemy czuć się źle, ale także będziemy pogarszać stan naszego zdrowia. Chcesz czuć się dobrze i zaskoczyć swojego lekarza świetnymi wynikami badań? Zapraszamy do Profidiet! Interesuje Cię konsultacja dietetyczna we Wrocławiu? Napisz do nas lub zadzwoń, wspólnie wybierzemy dogodny termin pierwszego spotkania. A może mieszkasz w stolicy i potrzebna jest konsultacja dietetyczna w Warszawie? Czekamy na telefon lub wiadomość od Ciebie!
Jedz dobrze i żyj dobrze
Podczas pierwszej wizyty ustalimy wstępny plan działania, jednak to dopiero początek przygody ze zmianą nawyków żywieniowych i zdrowym odżywieniem! Na kolejnym spotkaniu przeanalizujemy postępowanie dietetyczne, porozmawiamy o wszelkich wątpliwościach, odpowiemy na wszystkie pytania. A podczas następnych spotkań będziemy sprawdzać efekty diety, motywować się do dalszego działania i wspólnie cieszyć się z każdego drobnego sukcesu. Zobaczysz, że zdrowe odżywianie wejdzie Ci w krew!

Przygotowanie motoryczne
Treningi indywidualne
Korekcja wad postawy