Siedzący tryb życia, zdalna praca i nauka, zamknięte siłownie i baseny, ograniczona możliwość ruchu – wszystko to razem, w połączeniu z nieprawidłowymi nawykami, jest doskonałym przepisem nie tylko na złe samopoczucie, ale także na poważne problemy zdrowotne i różne wady postawy, szczególnie u dzieci. Regularne wykonywanie gimnastyki korekcyjnej pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty pomoże w walce ze skutkami siedzącego trybu życia i nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych – które powoduje przyjmowanie nienaturalnych pozycji – a także pomoże wyrobić sobie odpowiednie odruchy i nawyki.

Zadbaj o prawidłową postawę ciała Twojego dziecka


W dzisiejszych czasach dzieci od zawsze żyją w częściowo wirtualnym świecie: powszechny dostęp do nowoczesnej technologii popycha świat do przodu, ale przyczynia się także do rozwoju chorób i schorzeń cywilizacyjnych. A do takich należą wady kręgosłupa, które nabywamy w wyniku siedzącego trybu życia, godzin spędzonych przed komputerem lub telefonem oraz niewielkiej aktywności fizycznej. Dzieci są szczególnie narażone na wady postawy, do których zaliczają się m.in. plecy okrągłe, wklęsłe lub płaskie, a także skolioza. Nieleczone mogą wywoływać ból, a w konsekwencji problemy ze stawami, chodzeniem, ucisk na narządy wewnętrzne, a nawet problemy neurologiczne. A także kompleksy! Deformacje ciała wpływają na samoocenę dzieci i nastolatków, dlatego trzeba działać OD RAZU. Dobry fizjoterapeuta ułoży odpowiedni plan ćwiczeń do wykonywania nie tylko podczas spotkań, ale także w domu. Ćwiczenia rozciągną mięśnie, wzmocnią je i utrwalą prawidłowe wzorce ruchowe. Codzienna aktywność pod okiem specjalisty może nawet spowodować całkowite cofnięcie się zmian. Jeśli potrzebujesz fizjoterapeuty, zgłoś się do nas – jedną z naszych specjalizacji jest korekcja wad postawy. Warszawa, Wrocław – to miasta, w których oferujemy nasze wsparcie. Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby.

Poczuj się dobrze w swoim ciele


Problemy z kręgosłupem i bólem to także plaga wśród dorosłych. Nic dziwnego, w końcu codziennie minimum osiem godzin spędzamy w pozycji siedzącej. Często nie dbamy o prawidłowe ustawienie ciała, siedzimy skrzywieni, a kręgosłup – niewzmocniony – nie utrzymuje prawidłowej postawy. Dlatego tak ważne jest dbanie o to, by ćwiczyć nie tylko kręgosłup, ale i całe ciało, rozciągnąć mięśnie i wzmocnić je na tyle, by utrzymywały naszą sylwetkę w prawidłowej postawie, której nawyk trzeba sobie wyrobić. Zapraszamy do Profidiet, nasi fizjoterapeuci pomogą nie tylko w korekcji wad postawy, lecz także w poprawieniu samopoczucia i samooceny, ponieważ odpowiednio dobrane ćwiczenia wpłyną pozytywnie zarówno na naszą kondycję i wygląd, jak i na nasze wnętrze – sprawią, że poczujemy się pewniejsi siebie i będziemy mieć więcej energii oraz chęci do działania. Zapraszamy! Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz. Pomożemy Ci postawić pierwszy krok w walce o zdrowie, wygląd oraz samopoczucie.

Przygotowanie motoryczne
Treningi indywidualne
Konsultacje dietetyczne